Kombi Kart Tamiri Yapılabilir mi?

Kombide elektronik kart tamiri yapılabilir. Fakat bu işlem elektronik kartın arıza durumuna bağlı değişmektedir. Bazı arıza durumlarında tamir mümkün olmaz. Bu durumlarda mutlaka temin edilir ise değişimi yapılmaktadır.

Kombi Elektronik Kartı Nasıl Tamir Edilir?

  • Arızalı olan elektronik kart üstündeki tüm elektronik komponentler (kondansatör, diyot, tristör, triyak, direnç, mosfet, entegreler gibi) V/I komponent test cihazı yardımı ile devre üstünde teker teker V/I yani Akım/Gerilim eğrilerinin takibi ile test altına alınır. Arızalı olan bölüm test sonrasında ortaya çıkar ve tamiri mümkün ise tamir uygulaması yapılır. Arızalı olduğundan şüphe duyulan komponent sağlam görünse bile her ihtimale karşı yeni komponent ile karşılaştırılır bu şekilde de tespit yapılarak gereken müdahale yapılabilir.

Devre üstünde sağlam olduğu net olarak tespit edilemeyen komponetler vakumlu sökme havyaları yardımı ile devreden sökülüp, devre dışı bırakılarak test edilebilir.

Neden Elektronik Kart Tamiri Tercih Edilmeli?

  • Fiyat bakımından değişim maliyetinin neredeyse yarısı kadardır.
  • Tamir işlemi için yeni kartta olduğu gibi 1 yıl garanti sunulur.
  • Tamir işlemi ile de yaşanılan sorun çözümlenebilir.

Kombi kart tamiri çalışmalarını uzman ekiplerimizi ile en kısa sürede yapıyoruz. Sorunsuz çalışan kombi kartları kombinizin sorun yaratmasını azaltabilir. Kombinizde oluşan problemler kombi anakartı sorunu olabilir. Yaşadığınız en küçük sorunları aksatmadan servisimize başvuru yapabilirsiniz.

Kombi Kartı Nedir?

Beyaz eşya ürünlerinin hepsinde beyaz eşyanın çalışmasının ana maddesi olan anakart denilen cihaz mevcuttur. Anakart cihazı elektronik ürünlerin beynidir ve elektronik cihazlar aslında bu kart sayesinde çalışmaktadır. Anakart ismi aslında birçoğumuzun bilgisayar cihazı için bildiğimiz kartlar gibi düşünülebilir. Anakart bilgisayarlarda olduğu gibi diğer elektronik cihazlarda da bulunur ve bu kart sayesinde çalışmaktadır.  Elektronik eşyalar içinde bulunan bütün parçalar anakartın verdiği komutları alır. Yani elektronik cihazların beyni anakarttır. Kombi ve bütün elektronik cihazların beyni rolünü üstlenen anakartlar sayesinde kombilerimiz işlevsel olarak çalışmaktadır. Peki bu anakart arıza yaparsa ne olur?

Kombi kart tamiri gerekliliği tam bu noktada devreye girer. Kombilerinizin eğer anakartında bir sorun oluştuysa bu kart tamirini kombi kart tamiri servisleri yapmaktadır. Kombi kartında sorun olduğunu normal kullanıcıların anlaması oldukça güçtür. Kart problemi olduğunu anlamak için profesyonel kombi tamirci servisi gerekir.

Kombi Kart Arızaları

Anakart arızaları nasıl anlaşılır? Nasıl tamir edilir? Kullanıcının çözebileceği bir problem midir? Bu tarz sorular veya daha fazlası aklınıza gelebilir. Anakart arızaları neden oluşur önce bunu bilmek gerekir.

Kombi Kart Tamiri

 Yüksek ya da düşük şebeke gerilimi yani voltaj düzensizliği nedeniyle kombilerinizin anakartı zarar görebilir. Voltaj düzensizliği sadece kombilerde değil diğer beyaz eşya ürünlerinde de kartın arızalanması hatta tamamen değiştirilmesine sebep verebilir.

 Kombi içerisinde bulunan ve anakarta bağlı olarak çalışan tüm elektronik parçaların zamanla deforme olması anakartın çalışmasını etkiler ve bozulmasına neden olur.

 Kombi bakımı yaptırmıyorsanız ve kombi içerisinde var olan bir su kaçağı sorunu var ise karta temas eder ve bu kartınızın kullanılamaz hale gelmesine sebep olur.

 Kullanıcı hatası kaynaklı kart arızaları nedenleri oluşmaktadır. Kombinin ayarlarını sık değiştiriyorsanız, bilinçsiz kombi ayarları yapıyorsanız karta zamanla zarar vermektesiniz.

 En önemli kart arıza sebebi petek temizliği ve kombi bakımının düzenli olarak yaptırılmamasıdır. Temizlenmeyen petek içlerinde biriken çamur, korozyon kombinin gereğinden fazla enerji harcamasına neden olacaktır. Fazla güç yüklemesi oluşan kombinizin kartı zaman sonra arızalanacaktır.

Kombi kart hataları genelde kullanıcı hatası olarak meydana gelmektedir. Kombi beyni olan anakartlar yanlış kullanıma bağlı olarak zamanla deforme olur. Bu nedenle kombi kullanımı hakkında detaylı bilgi edinmek gerekir. Doğru yapılacak olan her uygulama aslında kombi anakartını koruma altına aldığınızı göstermektedir. Kombi kart tamiri servisi tarafından kombiler için gerekli bilgi desteği verilmektedir.

Kombi servisi ve kombi yedek parça ihtiyaçlarınıza özel hizmet ve ürünlerimizden faydalanın.

Hemen Ara